Adresa nutriční poradny: Smetanovy sady 332/6, Plzeň                  tel: 721 634 113

TIP pro Plzeňáky: jeden z mých nejoblíbenějších obchodů s potravinami v Plzni? Jednoznačně Bioplaneta!

obrázek ke článku o Bioplanetě

Jelikož je mou velkou oblibou objevovat v Plzni místa, kde se zdravěji najím a kde si nakoupím kvalitní potraviny, tak jsem měla neuvěřitelnou radost, když jsem kdysi měla možnost zavítat do obchodu nacházející se v plzeňské Bezručově ulici (u náměstí Republiky) s nepřehlédnutelným nápisem „Bioplaneta“. Obchod, jež se na svých webových stránkách pyšní tímto  tvrzením: „Naším cílem je nabídnout vám kvalitní potraviny a tak vědomě podporovat společnosti a jednotlivce, kteří produkují svoje výrobky s úctou a láskou k naší Zemi.“ Dle mého moc hezky napsáno.

Musím Vám však vyprávět moje prvotní seznámení s tímto obchodem. Když jsem do obchodu zavítala poprvé, obchod mě uchvátil pro svůj velký a přehledný sortiment různých druhů těstovin, obilovin, luštěnin, ořechů, raw výrobků a taktéž čerstvým pečivem i s ochutnávkou v jedné místnosti. Odcházela jsem s plnou nákupní taškou a úžasným pocitem, že jsem přišla na nový a moc pěkný obchod s kvalitní výživou. Za nedlouho jsem šla do obchodu už na jistotu, dokonce i se záměrem, že nakoupím dárkové poukazy, které obchod taktéž poskytuje, pro mé blízké a přátelé k narozeninám. Při druhé návštěvě se ovšem stalo něco, co jsem vůbec nečekala! Během toho, co jsem si v klidu v místnosti s potravinami nakupovala, tak jsme zjistila, že obchod je průchozí a obsahuje další dvě místnosti plné skvostných pokladů v podobě nesčetných druhů potravin, které jen tak v hypermarketu neseženete! Byla jsem jak Alenka v říši divů! Jak to, že jsem si minule nevšimla, že obchod čítá ještě dvě další místnosti??? Asi z prvotního údivvu a zaujetí…Přiznám se Vám, že takových druhů i mně poměrně neznámých potravin jsem pohromadě ještě nezažila. Být kočka, vrněla bych si tam pěkných pár desítek minut. 🙂

Pro Vás, co Bioplanetu neznáte, neváhejte a navštivte ji a to i v případě, že zrovna nejste vyznavačem zdravé výživy. Jsem přesvědčená, že každý by si něco vybral, neboť kvalitních potravin není nikdy dostatek. Vybírat můžete ze sortimentu obilovin, luštěnin, ořechů, dochucovadel, koření, nápojů, mouk, ořechových másel, tyčinek, vín, kakaa, kávy, čajů, olejů a tuků, čerstvého pečiva, dětských příkrmů a kaší, sladidel, zdravých pomazánek, paštik, bezlepkových potravin či potravin pro jiné speciální potravinové intolerance a alergie, vegetariánských a veganských produktů, knih, biokosmetiky, ekoplen pro děti a z mnoha a mnoha dalších produktů.

Osobně asi nejvíce oceňuji to, že když jsem dříve sháněla určité potraviny, které nebyly k možnosti koupě na každém rohu, musela jsem obíhat půl města, než jsem sehnala vše, co jsem potřebovala, což mě s tímto obchodem odpadlo – koupím zde téměř vše, co potřebuji.  Dále pak musím kladně ohodnotit ještě dvě záležitosti – krásné webové stránky http://www.bioplaneta.org, které obsahují i články na blogu a recepty; a především vlastní e-shop! Takže pokud to máte do města dále nebo ne vždy při cestě, doma si vše naklikáte a pokud Váš nákup přesáhne 1500Kč, nebude Vám rozvoz ani účtován.

Redukční kurzy a jídelníčky na míru k objednání zde

Od doby, co obchod navštěvuji, si nezapomenu vždy vzít i pár letáčků pro své klienty, kterým Bioplanetu také doporučuji jako zdroj kvalitních produktů, neboť klienti ode mě dostávají tabulku doporučených a vhodných potravin a tady mám jistotu, že seženou opravdu téměř vše, co stojí za pokus vyzkoušet a ochutnat.

Příjemný nákup přeje Bc. Martina Korejčková, DiS.
nutriční terapeutka Plzeň
www.martinakorejckova.cz

 

Nutriční terapeutka, která miluje svou práci spočívající v pomoci lidem vypadat a cítit se lépe, což se také daří :-) - pomocí individuálních jídelníčků na míru, online jídelníčků pro lidi vzdálené, redukčních kurzů a celkového poradenství v životním stylu (pohyb, psychologická stránka,...). Také s radostí píše články a přednáší a vyučuje na témata z oblasti stravování a zdraví.