Adresa nutriční poradny: Smetanovy sady 332/6, Plzeň                  tel: 721 634 113

TIP pro Plzeňáky: kde jsem se málem rozpustila blahem z dobrého jídla, klidu a pohody

cerna-ovce-plzenMůj život se točí kolem jídla. Nejen, samozřejmě! Ale jako nutriční terapeutka (a gurmetka 🙂 ) bych si měla poradit nejen s tím, že lidem poradím s jídelníčkem, ale rozhodně bych je měla umět nasměrovat i v případě, že hledají odpověď na otázku, kam se například dojít najíst, pokud se jim nechce pokaždé si jídlo připravovat, nebo si ho užít i mimo domov – do jaké restaurace za kvalitou surovin a vynikající chutí pokrmů. A protože mám svou nutriční poradnu v Plzni, budu teď směřovat své věty hlavně k těm, co mají k Plzni blízko. Jistotou jsou známé plzeňské restaurace zdravé výživy, o kterých se v nejbližší době také ve svých článcích zmíním, ale pro tento článek bych zůstala u jediného zařízení, které mě v posledním týdnu naprosto nadchnulo! Je to statek Černá ovce v Plzni na Roudné, který je otevřen teprve od počátku září 2016. Není to klasická restaurace. A nemůžu ani tvrdit, že tu najdete všechna „zdravá a dietní“ jídla. Avšak i přesto budu tento statek svým klientům doporučovat. A z jakého důvodu mě tato restaurace zaujala?

Začnu-li tedy od jídla, tak musím nejprve vyzdvihnout přehlednost a stručnost jídelního lístku s kvalitním označením alergenů (na což já si potrpím 🙂 ). Rozhodně se sem nemusí bát přijít člověk s bezlepkovou dietou, neboť tady bezlepkové jídlo dostojí svému názvu. I člověk s redukční dietou sem může zavítat a vyřešit svůj hubnoucí režim jako já – vybrala jsem si z nabídky dětských jídel, konkrétně jsem vyzkoušela bezlepkový pokrm a to telecí plátek s polentovou (kukuřičnou) kaší a rajčátky. Chuť byla naprosto fantastická a velikost porce pro mě optimální. Stejně tak jsem ocenila i džbánek litru vody s limetkou za pár korun, kdy mi odpadá starost s neustálým doobjednáváním vody v láhvi.

Tím, že se jedná o statek, tak se kuchyně orientuje přesně do tohoto stylu – kvalitní maso všech druhů, zeleninu, rustikální přílohy s důrazem na vizuální stránku pokrmů a domácí provedení. K tomu neuvěřitelně milá a ochotná obsluha, která Vás s obrovským úsměvem seznámí s charakteristikou tohoto statku, nabídkou jídel a nápojů či poradí s výběrem, pokud si nevíte rady. K restauraci připadá venkovní posezení s koutkem pro dětičky a velký prostor s výběhy pro zdejší chovaná zvířata (ovce, kozy, koně, čerstvě narozené tele a další).

Takže vy, co hledáte vynikající jídlo, naprosto pohodovou atmosféru, kus přírody a nevadí Vám občasný závan zvířátek (mně to přišlo velmi autentické 🙂 ), a také to, že se tu nepřipojíte na Wi-Fi, nepodíváte na televizi (ale zase si můžete každou chvíli dojít odskočit podívat, co dělá tele 🙂 ) a na terase Vám postačí k večernímu posezení jen střídmé osvětlení a radost z okamžiku, pak Vám toto místo vřele doporučím. Protože možná Vám přijde, že jídlo s tím, jak se u jídla cítíte, nesouvisí, ale opak je pravdou – to, v jaké pohodě, prostředí, s kým a s jakým přístupem pokrmy přijímáte, tak to následně ovlivní i to, jak si vaše tělo se zpracováním a zužitkováním pokrmu poradí.

Souhrnné hodnocení (max. 5 smajlíků v každé kategorii):

Interiér: 🙂 🙂 🙂 🙂

Obsluhující personál: 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Čistota prostředí: 🙂 🙂 🙂 🙂

Přehlednost a nabídka menu: 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Informace o pokrmech, alergenech: 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Vzhled pokrmů: 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Chuť pokrmů: 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Chuť a servírování nápojů: 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Nutriční vlastnosti pokrmů: 🙂 🙂 🙂 🙂

Celkové subjektivní hodnocení: 93%

Dobré gastronomické zážitky Vám přeje

Martina Korejčková
nutriční terapeutka
www.martinakorejckova.cz

FB: Stravování s radostí

Jak efektivně zlešit své stravování za 30 dní?

Nutriční terapeutka, která miluje svou práci spočívající v pomoci lidem vypadat a cítit se lépe, což se také daří :-) - pomocí individuálních jídelníčků na míru, online jídelníčků pro lidi vzdálené, redukčních kurzů a celkového poradenství v životním stylu (pohyb, psychologická stránka,...). Také s radostí píše články a přednáší a vyučuje na témata z oblasti stravování a zdraví.