Adresa nutriční poradny: Smetanovy sady 332/6, Plzeň                  tel: 721 634 113

Report z besedy „Je život cukrovkářů sladký?“

  12809809_10205818337158436_1046813_o

očima Veroniky Kubové:

Naše nejmilejší (jediná) externí redaktorka smoliveckého měsíčníku Martina Korejčková opět přednášela o zdravém životním stylu, tentokrát se zaměřením na cukrovku.

V sobotu 5. 3. 2016 jsem se vydala do Kasejovic na poučnou, a jak jsem později zjistila, tak i velmi zábavnou a přínosnou besedu o cukrovce a životě cukrovkářů vůbec. Vše začalo v 15:30 v kulturním centru v Kasejovicích, kde se organizátorky akce Martina Korejčková a její sestřenice Martina Vodičková chopily celé akce s vervou a všechny návštěvníky, kteří měli zájem, zkontrolovaly. A to nejenom jejich hladinu cukru v krvi, ale také krevní tlak a BMI. Výsledky zapisovaly každému na lísteček a podle naměřených hodnot je zvýrazňovaly buď červeně (špatný výsledek), modře (uspokojivý výsledek) nebo zeleně (výborný výsledek). Na začátku přednášky pak udělaly zajímavé hodnocení, kdy si měli všichni stoupnout a holky vyhodnocovaly údaje. Pokud měl někdo údaj červeně, získal jeden bod. Pokud měl tři body, sedl si. Zhruba půlka ze zúčastněných na konci vyhodnocování seděla, takže bylo vidět, že jsou na přednášce správně.

Martina Vodičková

Martina Vodičková

Holky pojaly přednášku velmi zajímavě a v proslovu se střídaly. Do děje zapojily i posluchače, takže vše probíhalo zábavnou formou. Já osobně jsem se dozvěděla hodně o cukrovce a životě cukrovkářů. Doposud jsem nevěděla, co je to třeba diabetická noha nebo kolik stupňů cukrovky existuje. Holky určitě dobře vědí, o čem mluví. Všichni přítomní hltali jejich besedu do posledního slůvka a v celém sále by byl slyšet spadnout špendlík na zem, jakou si holky získaly pozornost.

Martina Korejčková

Martina Korejčková

Na konci přednášky jsme mohli vidět ještě malou výstavku různých pomůcek a potravin, ochutnat zajímavé čaje a odnést si spoustu letáčků a edukačních materiálů. Já osobně nelituji toho, že jsem si udělala dvě hodinky čas a přijela se dozvědět zase něco nového. Navíc vím, že každá akce s Martinkou stojí za to a já přijdu ráda znovu.

Bc. Veronika Kubová, DiS.

Expozice

Expozice

Nutriční terapeutka, která miluje svou práci spočívající v pomoci lidem vypadat a cítit se lépe, což se také daří :-) - pomocí individuálních jídelníčků na míru, online jídelníčků pro lidi vzdálené, redukčních kurzů a celkového poradenství v životním stylu (pohyb, psychologická stránka,...). Také s radostí píše články a přednáší a vyučuje na témata z oblasti stravování a zdraví.